Home Długa pięść
Chang Quan - długa pięść
Chang Quan - styl długiej pięści stanowi kompilację wybranych technik stylów północnych wywodzących się z klasztoru Shaolin. Swoje powstanie zawdzięcza działalności Centralnego Instytutu Kuo Su założonego w 1928 roku w Nan Kin, którego celem działalności było kultywowanie tradycyjnego kung fu.

Instytut zrzeszał wybitnych mistrzów różnych styli, którzy tworzyli grupę znaną jako Pięć Tygrysów z Północy. Byli to Gu Sou-Chaag, Won Lai-Shen, Fu Han-Song, Wong Shao-Chcu i Li Shan-Wu. Specjalizowali się oni w Północnym Shaolin, Pa Gua , Li Far (miecz) i Tan Tui (sprężyste nogi). Instytut stworzył warunki do współpracy, poznania i analizy technik charakterystycznych dla stylów, które reprezentowali różni mistrzowie, co zaowocowało powstaniem nowego stylu, zawierającego najbardziej efektywne, wybrane z poszczególnych stylów techniki.

Długa Pięść jest bardzo efektownym stylem, w którym walka prowadzona jest w długim dystansie, przeważają techniki nożne, stosowane są także akrobatyczne kopnięcia z wyskoku. Długa Pięść wymaga dość dużej siły i sprawności fizycznej, dlatego polecana jest dla ludzi młodych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba | www.taichi.com.pl | e-mail: poznan@taichi.com.pl | tel. +48 603 071 711
design: www.albeo.eu skype: michalkojiki