Home Mistrzowie Mistrz Yang Jwing-Ming
yjmMistrz Yang Jwing-Ming urodził się 11 sierpnia 1946 roku w Xinzhu Xian na Tajwanie. W wieku piętnastu lat rozpoczął swój trening Kung Fu/Wu Shu pod kierunkiem mistrza stylu Shaolin Białego Żurawia (Pai Huo) Cheng Gin-Gsao.


 Mistrz Cheng Gin-Gsao uczył się zaś Taizuquan od swego dziadka. Mając 15 lat rozpoczął naukę Białego Żurawia od Mistrza Jin Shao-Feng i kontynuował ją przez 23 lata, aż do śmierci Mistrza Jin. Po trzynastu latach nauki u Mistrza Chenga (1961-1974) dr Yang Jwing-Ming został ekspertem stylu Białego Żurawia, także przy użyciu różnych broni, tj. szabli, kija, włóczni, trójzęba i dwóch krótkich pałek. U tego samego Mistrza dr Yang studiował też Qigong Białego Żurawia, Qin Na, masaż i leczenie ziołami. W wieku 16 lat dr Yang rozpoczął naukę Tai Chi Chuan (stylu Yang) u Mistrza Kao Tao. Kontynuował zaś ją u siedmiu mistrzów i praktykujących seniorów, takich jak: Mistrz Li Mao-Ching i Mistrz Wilson Chen. Mistrz Li Mao-Ching uczył się Tai Chi Chuan u dobrze znanego Mistrza Han Ching-Tan, a Mistrz Chen studiował u Mistrza Chang Xiang-San. Dr Yang opanował sekwencję pustej pięści Tai Chi, miecz, szablę oraz Qigong Tai Chi.
W trakcie studiów w Tamkang College na wydziale fizyki, rozpoczął naukę tradycyjnej Długiej Pięści Shaolin (Changquan) u mistrza Li Mao-Ching w Tamkang College Guoshu Club (1964-1968) i został asystentem instruktora u Mistrza Li. W 1974 roku dr Yang przybył do USA, by studiować Mechanikę Inżynieryjną na Purdue Uniwersity. W tym samym czasie dr Yang zaczął nauczać Tai Chi Chuan w USA. W maju 1978 roku uzyskał doktorat z fizyki na Mechanical Enginering w Purdue.

Mistrz Yang związany jest z chińskim Wushu od 1961 roku. Podczas tego okresu spędził 13 lat ucząc się Shaolin Białego Żurawia (Bai He), Shaolin Długa Pięść (Changquan) i Tai Chi Chuan. Dr Yang ma ponad trzydzieści lat doświadczeń instruktorskich (7 lat na Tajwanie, 5 lat w Purdue Uniwersity, 2 lata w Houston i od 1982 roku naucza w Bostonie, gdzie założył Yang's Martial Arts Association). Mistrz Yang jest nie tylko praktykiem, ale i uznanym badaczem i popularyzatorem chińskich sztuk walki w ich oryginalnej postaci. Opublikował szereg książek na temat Tai Chi Chuan i Qigong. Akademia sztuk walki mistrza Yanga - YMAA posiada swoje filie w wielu krajach na świecie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba | www.taichi.com.pl | e-mail: poznan@taichi.com.pl | tel. +48 603 071 711
design: www.albeo.eu skype: michalkojiki