Home Szkoła
szkola
Obozy
oboz tai chiROGOWO 10 sierpnia  - 24 sierpnia 2019
W tym roku  ponownie zapraszamy na letni obóz na Pomorze Zachodnie do ośrodka WDW Rogowo (koło Dźwirzyna), 18 km od Kołobrzegu. Ośrodek jest pięknie położony pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Resko Przymorskie w otoczeniu zieleni, ciszy i spokoju.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Więcej…
 
Mistrzowie
Mistrz Sam Chin jest spadkobiercą stylu Chin (zwanego też I-Liq Chuan). Nazwa ta tłumaczona jest jako sztuka walki, w której używa się umysłu i potencjału własnego ciała. Styl Chin został stworzony przez ojca mistrza Sam China.

I-Liq Chuan zbudowane jest na fundamentach taichi oraz chan (zen), rozwija świadomość danego momentu odczuwanego poprzez umysł i ciało. System nie bazuje na formach, będących zestawem technik. Osoba praktykująca ten styl (raczej poprzez rozpoznawanie i wyobrażanie, niż przez imitowanie kogoś i uczenie się kolejno technik) uczy się zrozumieć jak "mentalnie i fizycznie" wpływać na przeciwnika tak, aby uzyskać nad nim przewagę.

więcej o I-Liq Chuan>>>

***
Mistrz Chen Xiaowang jest synem Chen Zhaoxiu, który był najstarszym synem mistrza Chen Fake. Obecnie został uznany za strażnika stylu Chen Taijiquan w 19-tym pokoleniu.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Więcej…
 
Szkoła
219f056Jesteśmy poznańską szkołą Taijiquan (Tai Chi) - bardzo wyrafinowanej, chińskiej sztuki walki, która popularnie jest utożsamiana z powolnymi ćwiczeniami wykonywanymi dla zdrowia. To bardzo słuszne skojarzenie, gdyż pierwszym efektem prawidłowej praktyki Tai Chi Chuan jest poprawa zdrowia, samopoczucia, które są punktem wyjścia do rozwoju umiejętności walki. Jakość tych efektów jest bezpośrednio uzależniona od sposobu ćwiczenia Tai Chi Chuan.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Więcej…
 


TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba | www.taichi.com.pl | e-mail: poznan@taichi.com.pl | tel. +48 603 071 711
design: www.albeo.eu skype: michalkojiki