Home Sanda
Sanda - wolna walka
WIELKA PROMOCJA - TRENINGI SANDA KUNG FU - 80 zł dla wszystkich, nowych uczniów.
Sanda lub Sanshou, czyli dosłownie wolna walka nie jest wyodrębnioną, sztuką walki w tradycyjnym chińskim ujęciu, umożliwia naukę i zastosowanie technik pochodzących, z różnych chińskich sztuk walki (Shaolin Kung Fu, Tai Chi Chuan itd.) weryfikację i doskonalenie umiejętności w walce.


Przykład walki Sanda

sanda3Sanda wywodzi się bezpośrednio z chińskiej tradycji walk na platformach (Leitai), w których udział brali adepci najróżniejszych stylów chińskiego wushu. Podstawową regułą był brak szczególnych zasad, stawką często życie. Współcześnie turnieje Sanda nie odbywają się już na platformach, z których spadnięcie groziłoby kalectwem lub śmiercią. Walki nie są toczone na śmierć i życie. Sanda funkcjonuje jako sport walki posiadający formalną organizację, reguły, kategorie wagowe. Mimo to nadal pozostaje blisko idei realnej walki, pozwalając adeptom różnych szkół na konfrontację swoich umiejętności.

Sanda nauczane jest jako system pozwalający na nabycie realnych umiejętności niezbędnych w walce na turnieju lub w sytuacjach wymagających samoobrony. Trening zawiera w sobie elementy ogólnorozwojowe (gibkość, wytrzymałość, siła, szybkość), techniki (ciosy, kopnięcia, dźwignie i rzuty), taktykę i psychologię walki oraz sparringi. Warto podkreślić, iż Sanda łączy doświadczenia różnych, chińskich szkół walki i w naszej szkole jest nauczane przez nauczyciela, który może bezpośrednio czerpać wiedzę od mistrzów tradycyjnego Tai Chi Chuan i Shaolin Kung Fu.

Informacje na temat terminów zajęć, szczegóły...

 

              

Przykład walki Sanda w kategorii wagowej do 85 kg.        Walka pokazowa w stylu zapaśniczym - styl Chen/MMA

zamiast 150 zł za 69 zł!

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba | www.taichi.com.pl | e-mail: poznan@taichi.com.pl | tel. +48 603 071 711
design: www.albeo.eu skype: michalkojiki